BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kuriose valstybėse gėlių auginimas ir eksportas klęsti labiausiai?

Gėlių auginimas yra pakankamai subtilus procesas, reikalaujantis ne tik tikslių žinių apie kiekvienos gėlių rūšies priežiūrą, tačiau ir tinkamo klimato. Esant tinkamiems abiems šiems veiksniams, dalis pasaulio valstybių turi tiesiog idealias sąlygas gėlių auginimui, ką puikiai išnaudoja aprūpindamos jomis ne tik savo rinką, tačiau ir eksportuodamos jas – būtent apie tokias valstybes šiandien ir kalbėsime.

Rožių puokštė

Rožių puokštė

Olandija
Olandija neabejotinai yra šios srities lyderė ne tik Europoje, tačiau ir visame pasaulyje. Olandijoje jau nuo seno yra įsišaknijusios gilios gėlių auginimo tradicijos, o tiesiog idealus klimatas leidžia puikiai tai išnaudoti. Būtent dėl to, Olandija kiekvienais metais išaugina daugybę įvairiausių gėlių, iš kurių daugumą eksportuoja. Šios valstybės galybę šioje rinkoje puikiai atspindi ir tai, jog per pastaruosius metus, per metus iš gėlių uždirbtų lėšų vidurkis siekia apie 3 milijardus JAV dolerių.

Kolumbija
Nors europiečiams neabejotinas gėlių rinkos centras yra Olandija, tačiau pasaulyje ne ką mažiau sėkmingas bei populiarus gėlių augintojas yra Pietų Amerikos regione esanti Kolumbija. Kolumbija išsiskiria išties šiltu klimatu visus metus bei keletą dešimtmečių puoselėjama bei tobulinama gėlių auginamo bei pardavimo rinka. Būtent šiltas klimatas suteikia idealias sąlygas augti dideliam kiekiui įvairiausių gėlių rūšių, o ilgametis įdirbis į gėlių rinkos vystymą leidžia visam Kolumbijos gėlių auginimo bei eksporto „konvejeriui“ dirbti tiesiog idealiai. Būtent tai ir leidžia Kolumbijai būti šiuo metu 2 vietoje pagal gėlių eksportą pasaulyje (po jau minėtos Olandijos).

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras